Template
Template Template
Template piątek, 24 maja 2024 Template

Szukaj

kontakt

Kto jest On-line

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

LogowanieLicznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj
mod_vvisit_counterWczoraj
mod_vvisit_counterW tym tygodniu
mod_vvisit_counterW tym miesiącu
mod_vvisit_counterWszystkich odwiedzin1
Reklama
Reklama
 
Template
Ogród w Osolinie

Pięknie położona działka rekreacyjna o wielkości 5 arów z domkiem letniskowym w trakcie budowy.

Od strony południowo-zachodniej "za płotem" rośnie sobie zboże - tak ze dwieście metrów, do lasu. Po przeciwnej stronie droga, ale nie asfaltowa, tylko zwykła trochę utwardzona gleba. Po bokach sąsiedzi. Przez ostatnie kilka lat budowa zaprzątała głowę tak bardzo, że brakowało czasu dla ogrodu. Więcej o Osolinie

 

 

 

Nie mam talentu architekta krajobrazu, ale w przypadku tego ogrodu nie jest to problem. Moja rola ogranicza się tutaj do "pokolorowania" i uzupełnienia tego, co stworzyła na tym niedużym kawałku natura. Kilkanaście sosen, świerków i brzóz tworzy tutaj klimat, za którym tęsknimy. Całość uzupełniają leszczyny, akacje i dzikie róże. To cudowne tło, na którym postanowiłam namalować coś od siebie, uważając, aby nie popsuć całości. Jednak każda zmiana, którą chcę tu wprowadzić wymaga "walki" z dzikością tego miejsca.

 

 

 


Marzy nam się "skrawek" trawy, rabaty bylinowe, kwitnące przez cały sezon, ozdobne krzewy, trochę owoców... Ziemia jest tu piaszczysta, ciągle sucha, nawet padające deszcze nie docierają do niej tak łatwo przez konary drzew. Przed nami dużo pracy, do której zachęca każda posadzona i pięknie rozwijająca się roślinka.

 

Aktualna galeria ogrodu w Osolinie

 
Template
Template Template Template
Template Template